Antalya Özel Cenaze Hizmetleri

Cenaze gibi önemli bir günde yakınlarımızı ebedi yolculuklarına uğurlarken herhangi bir sorun yaşamadan defin işlemlerinin tamamlanmasını isteriz. Böyle zamanlarda birçok belediye defin işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapabilmektedir. Ancak bazı durumlarda özel cenaze hizmeti sağlayan firmalara da ihtiyaç duyulmaktadır. Antalya Özel cenaze hizmetleri bu açıdan birçok farklı firmanın buluştuğu bir noktadır diyebiliriz. Antalya özel cenaze hizmetleri olarak hizmet veren firmalarda birçok hizmet bulunmaktadır.

Cenaze Hizmetleri

Antalya özel cenaze hizmetlerinde birçok farklı hizmeti bulabilirsiniz. Bu hizmetleri şu şekilde sıralandırabiliriz;

  • Cenazenin morga taşınması
  • Doktor raporunun alınması
  • Adli tıp işlemlerinin tamamlanması
  • Cenazenin yıkanması
  • Cenazenin kefenlenmesi
  • Cenaze ile ilgili dini işlemlerin yapılması
  • Cenazenin nakli
  • Cenazenin toprağa verilmesi

Tüm bu işlemleri özel olarak hizmet veren cenaze hizmetleri firmalarının yaptığı hizmetler arasındadır.

Cenazenin Taşınması

Cenazenin mezarlığa taşınması aşaması oldukça önemlidir. Morgdan alınan cenaze özel bir araç içerisinde taşınmalıdır. Burada araçlar ön plana çıkmaktadır. Tabut içine konan cenazenin eğer uzun mesafe gidilecekse gerekli tedbirlerinin alınması ile taşınması gerekmektedir. Cenaze araçlarında uygun bir şekilde soğutma sisteminin olması cenaze naklinin uzun mesafelere yapılıyor olduğu aşamada oldukça önemlidir. Cenaze yakınlarının da araç içerisinde bulunması halinde onlar içinde ayrı bir oturma yeri olması önemlidir. Özellikle uzun mesafe cenaze taşımalarında araçlar daha da önemli hale gelmektedir.

Tecrübe Önemli

Özel bir cenaze hizmeti firmasından böyle bir hizmet alacaksanız bu durumda firmaların tecrübesine dikkat etmelisiniz. Uzun yıllar boyunca bu hizmeti vermiş firmalar herhangi bir sorun yaşamadan bu süreci atlatmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle firmaların tecrübeleri oldukça önemlidir. Antalya özel cenaze hizmetleri bu anlamda farklı alternatifleri sunuyor. Sektörde 25 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren firmalar bulunuyor. Bu firmaların hem kara yolu hem de hava yolu ile cenaze taşıma hizmetleri de bulunuyor. Bu nedenle uluslar arası anlamda bir cenaze nakli olacaksa bu tür deneyimli firmalardan destek almanız daha doğru olacaktır. Böylece hava yolu taşıma işleminde de herhangi bir sorun yaşamamış olursunuz.