Aydın Özel Cenaze Hizmetleri

Özel cenaze hizmetleri devlet tarafından verilen bir hizmettir. Birçok kişi bir yakını öldüğü zaman genellikle defin işlemleri hakkında çok fazla bilgisi olmaz. Ancak devlet genellikle defin konusunda vatandaşlara yardımcı olur. Aydın özel cenaze hizmetleri hemen hemen her bölge için hizmet verir. Bu nedenle bir yakınınız vefat ettiği zaman direkt olarak müracaat ederek bu konuda doğru bilgi almak da mümkün olur. Cenaze işlemleri ücretsiz olarak yapıldığı için genelde vefat eden kişinin yakınları bu konuda çok fazla zorlanmazlar. İşlemler devlet tarafından aynı gün içerisinde tamamlanmış olur.

Hastanede Meydana Gelen Ölümler

Normal nedenlerden dolayı hastane de ölüm meydana geldiği zaman ölüm belgesi baş hekim tarafından verilir. Ölüm belgesi olmadan ne yazık ki defin işlemleri de gerçekleşmez. Daha sonra gasilhaneye sevk edilme, tabuta konulma ve cenaze defnedilme işlemi hızlı bir şekilde başlar. Bu gibi işlemler için müracaat işlemlerinin de yapılması gerekiyor. Cenaze işlemleri cenaze müdürlüğü tarafından yerine getirilir. Ücretsiz olarak yapıldığı için ölen kişinin yakınları herhangi bir ücret de ödememiş olur.

Adli Nedenlerden Dolayı Ölüm

Genellikle şüpheli bir ölüm olduğu zaman savcılık gelmeden ve onay vermeden defin işlemleri gerçekleşmez. Bunun için savcılık bir inceleme başlatır. Daha sonra defin işlemleri de gerçekleşmiş olur. Genelde adli tıp gerekli kontrolleri yaparken defin belgesi de verilir. Eğer şüpheli bir durum yoksa cenaze için izin verilir. Bunun için bu alanda hizmet veren aydın özel cenaze hizmetleri kısmına başvuru da bulunarak bilgi alabilirsiniz.

Defin Sırasında İstenilen Belgeler

Cenaze işlemleri sırasında defin gerçekleşirken tabut ile defnedilme olacak ise bunun ekstra bir ücret talep edilir. Bu ücret de cenaze sırasında alınır. Mezarın defnedileceği yer için de özel bir ücret talep edilebilir. Ancak her aile genelde özel bir yer belirlemez. Kişiler vefat etmeden önce aile kabristanı gibi yerler kiralar ve bunun için ekstra bir ücret öderler. Bu nedenle özel bir yer talep edilmiyorsa devletin belirlediği yere dedin işlemi gerçekleşir.