BARTIN ÖZEL CENAZE HİZMETLERİ

Yaşam serüvenimiz bittiğinde özellikle ölüm döşeğinde çoğu insan doğum anını hatırlamaz ama her insanın hayatı gözünün önünden bir film şeridi gibi geçebilir. İçinde bulunduğumuz yaşam, hayattayken bize çok uzun gelebilir fakat geçmişi düşündüğümüz zaman anlarız ki yıllar çok hızlı geçivermiş. Doğrusu kimsenin hayatının kısa sürmesini dilemeyiz fakat bilindiği üzere yaşam gibi ölüm de bizlere haktır. İşte Bartın özel cenaze hizmetleri sevdiklerinizi hayatın son yolculuğunda yalnız bırakmamak için çalışmalar gerçekleştiriyor.

Özel Cenaze Hizmeti Nedir?

Cenaze hizmeti tahmin edildiği üzere ölen kimsenin akrabalarının ya da yakınlarının isteği üzerine dizayn edilen cenaze taşıma ve veya temizleme ve ölüyü ya da meftayı kabristana götürme işlemidir. Bu işlemin özel olma durumu ise söz konusu vefatı gerçekleşen kişinin en iyi şekilde defin işlemlerine hazırlanılmasıdır. Bilindiği üzere defin işlemleri belediyeler tarafından ya da bireylerin isteği üzerine cenaze taşıma hizmeti tarafından gerçekleştirilebilir. Bartın özel cenaze hizmetleri şehrimizin saygın insanlarına son yolculuklarında hizmet vermek üzere çalışmalarına devam etmektedir.

Cenaze Hizmetleri Uygulama Koşulları

Bilindiği üzere bazı insanlar henüz ölmeden kendileri için cenaze hizmeti edinmek isteyebilir. Fakat Bartın özel cenaze hizmetlerinden yararlanmak isteyen bireylerin öncelikle ölüm belgesine ihtiyaçları vardır. Özellikle son dönemlerde artan ölümcül hastalıklar sonucu artan ölüm oranları biz cenaze hizmetlerinin daha sık kullanılmasına yol açmıştır. Hem üzücü hem de fazlasıyla zor olan vefat sürecinde sevdiklerinizi en iyi şekilde defnedilmesini sağlamak Bartın’da bizim işimizdir. Kısacası cenaze servisinden yararlanmanız için vefat etmeniz ve bu vefatı yazılı belgelerle resmi makamlarda onaylatmış olmanız gerekmektedir.

Cenaze Hizmetleri Neyi Kapsar

Cenaze hizmetleri ismi ile de anlaşılacağı üzere cenaze ile ilgili işlemleri kapsar. Bu işlemler ölüyü bulunduğu yerden teslim alma, gasilhaneye götürme, temizlene, kefenleme ve gömüleceği kabre varılmak üzere cenaze araçları ile taşıma gibi işlemleri içerir. Kimi mefta sahipleri ölüsünü kendi akrabaları arasında yıkamak ve kefenlemek isteyebilir. Böyle bireyler için yalnızca cenaze arabası hizmeti verilebilir. Kimileri defin işlemine varıncaya kadar belediye yardımı ile bu işlemleri gerçekleştirebilir. Ölüm tecrübesinde özel bir hizmet almak isteyen bireyler ise cenaze hizmeti şirketlerinden ya da servislerinden yararlanabilir.

Dini Değerlere Uygun Cenaze Hizmetleri

Özellikle İslam, ölüme dolayısıyla ölüye çok değer vermektedir. Diğer batıl inançlarda olduğu gibi İslam’da ölüyü yakma, nehirlere dalma ya da yok etme gibi bir anlayış yoktur. Bu sebeple genellikle vefat eden kimse temiz tabutlara konur, tertemiz yıkanır, bembeyaz nedenle bir ve yine tertemiz toprağa gömülür. Bilindiği üzere ülkemizde farklı inançlar da mevcuttur. Bartın özel cenaze hizmetleri müşterilerinin dini değerlerine değer vererek gerektiği şekilde defin sürecine yardım etmekte ve sevdiklerinizi son yolculuğuna en iyi şekilde hazırlamaktadır. Her ne kadar sizler için kusursuz hizmet versek de son dönemde çokça artan ölümlere inat biz yine de sizlere uzun ömürler diliyoruz.