Bayburt özel cenaze hizmetleri

Bayburt özel cenaze hizmetleri olarak, cenaze işlemlerindeki gereken titizliğe ve hassasiyete her zaman dikkat ederek, tamamen profesyonel ve alanında deneyimli, gerekli dini eğitimlerin hepsini tamamlamış ekibimiz ile hizmetlerimizi sunmaktayız. Bayburt özel cenaze hizmetleri firmamız, cenaze ve defin işlemlerinde, şehir içi cenaze, şehirler arası ve son olarak yurtdışı cenaze işlemlerinde hizmet vermektedir.

Cenaze Defin Hizmetleri

Sevdiğiniz insanları kaybettiğiniz zaman içerisinde bulunduğunuz bu zor durumda oldukça yoğun defin işleri için vakit veya güç bulamayabilirsiniz. Bayburt özel cenaze hizmetleri defin hizmeti başlığı altında aşağıda belirtilen hizmetleri sunmaktayız;

– Cenaze yıkanması ve kefenlenmesi işlemleri

– Ölüm raporu alımı

– Cenazenin morga kaldırılması

– Belediyeden izin belgesinin temini

– Cami ve mezarlığa nakli

– Mezarlığın hazırlanması

Şehir İçi Cenaze Nakli İşlemleri

Şehir için cenaze nakil işlemlerinde ilk olarak; eğer cenaze evdeyse ölüm raporunun düzenlenmesi ve morga kaldırılması, eğer morga kaldırılmayacaksa da gereken uygun koşulların sağlanarak saklanacak yerin hazırlanması gerekmektedir. Ardından cenazenin hangi mezarlığa gömüleceğinin belirlenmesi işlemleri ve mezar alımı gerçekleştirilmektedir. Cenazenin yıkanması, dini kuralların gerektirdiği şekilde defin için hazırlanması, camii’ye ya da ibadet haneye nakli ve en son olarak defin edileceği yere nakli ile bu süreç son bulmaktadır.

Şehirler Arası Cenaze Nakli İşlemleri

Bayburt özel cenaze hizmetleri, cenazenin bulunduğu şehirden alınarak defin işleminin gerçekleştirileceği şehre nakli işlemlerinde de sizlere hizmetlerini sunmaktadır. Gereken bütün dini eğitimi almış olan personellerimiz ve şehir dışı cenaze transferi için özel temin edilmiş ve hazırlanmış araçlarımızla şehir dışı cenaze transferi prosedürlerine uygun bir şekilde cenazelerinizi taşımaktayız.

Yurtdışı Cenaze Nakil

Yurtdışı cenaze nakil işlemleri için sunulan hizmetler;

– Defin ruhsatının alınması,

– Otopsi raporunun temin edilmesi,

– Mernis ölüm tutanağının temin edilmesi,

– Çok dilli ölüm tutanağının temin edilmesi (Formül C),

– Tahnit Raporunun temin edilmesi,

– Yol izin belgesinin alınması,

– Konşimento,

– Ölüm raporunun noter tasdikli çevirisinin alınması,

– Gümrük işlemlerinin gerçekleştirilmesi,

– Konsolosluk işlemlerinin yapılması,

– Hava ya da kara yolu aracılığı ile cenaze naklinin gerçekleştirilmesi,

Cenazenin gideceği ülkeye vardığı zaman ve gereken şahıslara ya da kurumlara teslim edildiği zaman hizmet son bulmuş olur.