Bitlis Özel Cenaze Hizmetleri

Vefat eden kişinin cenaze işlemleri kendi yakınları tarafından tamamlanır. Genellikle birinci derece yakın akraba olduğu zaman cenaze işlemlerinin de yapılmasına izin verilir. Vefat eden kişi herhangi bir mezar yeri almadıysa eğer devlet tarafından mezar yeri temin edilir. Ancak gömme işlemi tamamlandıktan üç ay sonra mezartaşı yapılabilir. Bunun içinde herhangi bir ücret belirlemeniz gerekir. Ancak cenaze işlemleri için devlet sizden bir ücret talep etmez. Bu nedenle ücretsiz bir şekilde kısa süre içersinde evrakları tamamlayabilirsiniz. Bitlis özel cenaze hizmetleri sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Cenaze İşlemleri Hakkında

Cenaze işlemleri bir kişi vefat ettiği zaman aynı gün içersinde evrakların hazırlanması için yapılması gereken bir durumdur. Genellikle bir çok kişi cenaze işlemleri için çok fazla uğraşır. Ancak devlet bu konuda oldukça kolaylık sağlar. Vefat eden kişinin ardından gömme belgesi aldıktan sonra defin işlemleride başlar. Ancak başhekim tarafından verilen ölüm raporunun mutlaka olması gerekiyor. Daha sonra gömme işlemlerine de başlayabilirsiniz.

Gerekli İzinler

Vefat eden kişinin ardından ölüm belgesi alındıktan sonra devlet tarafından verilen gömme belgesini de mutlaka alınması gerekiyor. Genellikle aile bireyleri aile kabristanları olduğu zaman yakınlarını oraya defnetmeyi tercih ediyor. Bu gibi durumlarda devletin verdiği yere defne etmek zorunda değilsiniz. Kendi belirlediğiniz yere de cenazeyi defnettirebilirsiniz. Böylelikle evrakları hazırladıktan sonra defin işlemleri de tamamlanır.

Mezar Yeri Belirlemek

Devlet kimsesiz olan kişiler için genellikle otomatik olarak mezar yeri belirler. Bunun için herhangi bir ücret ödenmez. Ancak daha önceden bir mezar yeri alındı ise eğer bunun için evrağın verilmesi gerekiyor. Eğer herhangi bir mezar yeri belirlenmediyse genellikle nerede boşluk varsa oraya defin işlemlerinin yapılmasına izin verilir. Ancak bu alanda hizmet veren bitlis özel cenaze hizmetleri de sizlere destek olur. Eğer aileler başka bir yere defnetmek istiyorsa yakını orası içinde izinler alınır. Ancak genelde çoğu yer dolu olduğu zaman devlet de boş olan neresi varsa oraya defin yaptırır. Bu nedenle mezar yeri almak da avantajlıdır.