Diyarbakır Özel Cenaze Hizmetleri, Uzun yıllardır yakınlarını kaybeden insanların yaşadığı zorlu günlerinde yoğunluğu, telaşı olduğu takdirde yanında olarak güvenilir hizmetlerle destek olmaktadırlar. Özel olan araçlarla birlikte hizmet verilmektedir. Uzman destek ekipleriyle birlikte cenazelerin zamanında gidecekleri yere ulaşması sağlanır. Cenaze için gerekli görülen evrakları ve malzemelerin tümünü temin etmektedirler.

Uzman ekipler tarafından evrak ve bütün işlemlerin ilerleyişi yürütülmektedir.

Nakil işlemine uygun olacak geniş araçlarla birlikte merhum kişinin evinden, hastaneden ya da istenilen yerden alınır. Merhum kişinin ve yakınlarının dini inançlarına uyulacak bir şekilde hazırlık yapılmaktadır. Merhum kişinin yıkatılmasında, isteğe bağlı bir şekilde giysi giydirilmesine, kefenlenmesi, tapulanmasın da vb. işlemleri sırasıyla gerçekleştirmektedirler. Ekipler cenaze işlemlerine, merhum yakınlarına ve topluma karşı hassas davranması için eğitilen kişilerdir.

Gerekli evrakları da temin ederler.

Cenaze nakli sağlayabilmek adına yol için izin belgesi, konşimento belgesi, gümrük işlemlerinin sağlanması, nakil ve defin işlemlerini sağlayabilmek adına noterlerden hastanelerden vb. belge alınır. Örf ve adet usulüne göre hizmet sunarlar. Ölüm belgesinin temin edilmesi, Çinkolu tabuta yerleştirilmesi, Kabir için gerekli malzemelerin ulaşımı, Yol belgesinin belediyeden alınması, Yeşil örtünün serili olması vb. konularda hizmet sunulur. Bütün evraklar eksiksiz bir şekilde tamamlanır.

Diyarbakır Özel Cenaze Hizmetleri,

Bağlar, Eğil, Kulp, Bismil, Sur, Hazro, Çınar, Ergani, Kaya pınar, Çüngüş, Yenişehir, Çermik, Dicle, Lice, Silvan, Kocaköy, Hani ilçelerin de cenaze hizmet verilmektedir.

Diyarbakır Özel Cenaze Hizmetleri, Şehir içi, şehir dışı ve uluslararası hizmet verilmektedir.

Uzun mesafelerde cenazeler soğutuculu araçlarla birlikte taşınmaktadır. Araçlar geniş ve kapsamlı bir şekilde seçilmektedir. Çift kabinli araçlar olmasından kaynaklı 3 cenazeye kadar araca alım yapılmaktadır. Seçilen araçların cenaze yakınları içinde ayrılan bir yer bulunmaktadır. 7/24 hizmet sunarlar.

Ekonomik ve hızlı bir hizmet sunarlar.

Amaçları toplumun bütün kesimine yardımcı olarak acılarını bir nebze azaltmaktır. Hasta yakınlarına aynı hizmetleri verip uygun bütçelere ulaşmayı amaçlamaktadırlar. Hasta yakınlarının bu zorlu günlerde telaşa kapılmaması adına ve uluslar arası hizmetlerden kaynaklı hızlı bir hizmetleri vardır.