Erzurum Özel Cenaze Hizmetleri 

Erzurum Özel Cenaze Hizmetleri; Cenaze sahiplerinin bu acılı süreçlerinde mağduriyet yaşamamaları adına istenildiği takdirde onlar adına hizmet sağlamaktadır. Hizmetler dünyanın her alanında sağlanmaktadır. Yurt içi, Yurt dışı ayrılmaksızın her ülkeden cenaze alınarak istenilen bölgeye götürülmektedir. Cenaze işlemlerinde problem yaşanmaması adına kusursuz çalışan bir ekip bulunmaktadır. Ekip gerekli olan bütün işlemlerini yerine getirmektedir.

Erzurum Özel Cenaze Hizmetleri; Cenaze işlemlerini kusursuz çalışan ekipleri sırasıyla tamamlar.

Öncelikle cenaze hastane, ev ortamı ve ya istenildiği bölgeden alınıp teslim sağlanır. Vefat eden kişinin ve yakınlarının dini inanışlarına göre hazırlıklar başlamaktadır. Cenazenin yıkanma işlemleri, kefenleme, istek doğrultusunda kıyafet giydirilmesi, tabutlanması, yeşil örtünün tabuta örtülmesi, çinkolu tabut olması vb. hizmetler ekip tarafından yapılmaktadır. Ekip cenaze sahiplerinin acılı günlerinde hassas davranmaktadırlar.

Cenaze için gerekli olan evraklar vardır.

Bunlar; Yurt içi-dışında değişkenlik gösterebilir. Öncelikle merhum bireyin kimliği, doktor tarafından verilen ölüm belgesi ya da savcı tarafından verilen defin, otopsi raporunun temin edilmesi gereklidir. Tahnit belgesi, Yol izin belgesi, ölüm raporu noter tarafından tasdikli olması vb. evraklar ekip tarafınca temin edilir.

Yurtiçi cenazelerinde;

Cenazede ev veya bulunduğu bölgeden alınarak morga götürülmektedir. Ölüm raporu alınır, Belediyelerden yol için izin belgesi alınır, Camii ve mezarlık nakil işlemleri sağlanır. Son olarak defin işleminin yapılacağı yere araçlarla teslim edilmektedir. Araçlar geniş olmaktadır. Cenaze sahipleri için bir bölmede yer almaktadır.

Yurtdışı cenazelerinde;

 Karşılama ve nakil işlemleri sağlanmaktadır. Dünyanın neresinde olursa olsun cenaze ve gerekli evraklar alınarak merhum yakınlarının istediği doğrultusunda nakil yapılmaktadır. Nakil öncesi cenazenin temizlenerek tahnit yapılır, Cenaze merhum yakınlarının istediği üzerine ört ve adetlere göre hazırlanmaktadır. Yurtdışından transfere uygun bir şekilde tabutlanıp doktor kontrolü sağlandıktan sonra tabut mühürlenmektedir. Konşimento alınmaktadır. Son olarak cenazenin uçaktan indikten sonra, havaalanından istenilen bölgeye geniş araçlarla götürülmektedir.

Erzurum Özel Cenaze Hizmetleri; Aşkale, Hınıs, Narman, Şenkaya, Karaçoban, Palandöken, Uzundere, Horasan, Karayazı, Aziziye, Pasinler, Oltu, Tekman, Yakutiye, Çat, İspir, Olur, Pazaryolu, Köprüköy, Tortum ilçelerinde hizmetler sağlanmaktadır.