Hatay Özel Cenaze Hizmetleri

Ülkemizde birisi vefat ettiği zaman genellikle gömme işlemleri için bir çok kişinin bilgisi olmaz. Ancak vefat eden kişinin doğru bir şekilde defnedilmesi oldukça önemlidir. Bunun için cenaze işlemleri yapan yerler bulunmaktadır. Bu gibi yerlerden herhangi bir ücret alınmadan işlemler tamamlanmaktadır. Gerekli yerlere müracaat edildiği zaman sizlere bilgilerde verilmiş oluyor.

Gömme İşlemlerinin Tamamlanması

Gömme işlemlerinin tamamlanması için vefat eden kişiye ait ölüm raporunun mutlaka düzenlenmiş olması gerekir. Ölüm raporu alındıktan sonra vefat eden kişiye mezar yeri belirlemekte oldukça önemlidir. Bunun için devletin sunmuş olduğu bir çok ayrıcalıklar bulunuyor. Gömme işlemlerini tam anlamıyla tamamlanmış olması için mezar yeri belirlemek yeterlidir. Daha sonra cenaze işlemleri de başlamış olur. Hatay özel cenaze hizmetleri kısmından cenaze işlemleri için bilgi almanız da mümkün.

Evde Ölüm Olayının Meydana Gelmesi

Evde ölüm meydana geldiği zaman cenaze müdürlüğüne giderek gerekli başvuruyu yapmak gerekiyor. Cenazenin alınıp gasilhaneye götürülmesi ve kefen giydirilmesi gerekiyor. Ancak bundan önce doktordan ölüm raporu alınmış olması gerekiyor. Gerekli belgeleri tamamladıktan sonra cenaze nakil işlemine de başlanmış olur. Hastane de ve evde meydana gelen ölüm olayları genellikle aynı şekilde ilerler. Bu nedenle işlemleriniz de kolay bir şekilde tamamlanmış olur.

Hastanede Meydana Gelen Ölümler

Hastanede veya herhangi bir yerde bir ölüm meydana geldiyse eğer işlemlerinde mutlaka yapılması gerekiyor. Ancak herhangi bir şüpheli ölüm var ise bunun için savcılıktan izinlerin alınması gerekir. Savcılık gerekli işlemleri başlatır ve durumu araştırır. Eğer herhangi bir şüpheli durum yoksa ölüm raporu da verilmiş olur. Daha sonra cenazeyi gasilhaneye götürülür ve kefen işlemlerinden sonra tabuta alınır. Bu nedenle bu gibi cenaze işlemlerinin doğru bir şekilde ve aynı gün içerisinde yapılması gerekir. Gerekli izinleri aldıktan sonra birçok kişi için işlemler de kolay bir şekilde yapılmış olur. Vefat eden kişilerin evrakları hakkında gerekli bilgiyi hatay özel cenaze hizmetleri kısmından da almanız mümkün olacaktır. Böylelikle aynı gün içerisinde cenaze işlemleri de tamamlanmış olur.