İstanbul Özel Cenaze Hizmetleri

Bir kişinin dünyaya gelmesi bizi ne kadar mutlu etse de ölümleri de bizleri bir o kadar üzer. Özellikle yakınlarımızı kaybettiğimizde bunu kabullenemez olaya uyum sağlamakta oldukça zorlanırız. Her ne olursa olsun onlara son yolculuklarında iyi bir şekilde eşlik etmek ise bizlerin yegâne görevi haline gelmiştir. Bu nedenle özellikle son zamanlarda kişiler buna bağlı olarak özel cenaze hizmetlerinden haberdar olmak istemektedirler. Özel cenaze hizmetleri şu an itibarıyla neredeyse tüm illerde hizmet vermektedir. İstanbul özel cenaze hizmetleri de bunlardan biridir.

 

Cenaze Hizmetleri Ne İş Yapar

Eğer biri vefat etmişse ilk yapmanız gereken şey bu ölümü bildirmektir.

  1. İstanbul ili sınırları içerisindeyseniz ve ölüm evde gerçekleşmiş ise; ölüm Belgesini bağlı bulunduğunuz İlçe Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğünden, Hastanede gerçekleşmiş ise Başhekimlikten belge almanız gerekmektedir. Trafik kazası ya da şüpheli ölümlerde savcılık kanalıyla gerekli işlemler yapılmadan cenazeye müdahale gerçekleşememektedir.
  2. Tüm bunlarla uğraşmak istemeniz durumunda ise İstanbul özel cenaze hizmetleri alanında faaliyet gösteren firmalara başvurmanız gerekmektedir.

 

İstanbul Özel Cenaze Hizmetleri Nelerdir?

İstanbul özel cenaze hizmetleri yoğunluğunun fazla olduğu illerden biridir. Bu sektörde hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Yapmanız gereken tek şey bu alanda faaliyet gösteren herhangi bir firmaya başvuru yapmaktır. Vefat eden kişinin kimlik bilgilerini firmaya iletmeniz durumunda, firma gerekli tüm prosedürleri halledip vefat eden kişiyi define hazır duruma getirmektedir. Bunun dışında yurtiçi veya yurtdışı hizmetlerde vefat eden kişinin nakil işlemi dahi gerçekleştirilebilmektedir. Tüm bu işlemler bu alanda deneyimli personel tarafından gerçekleştirilmektedir.

 

 

 

Cenaze Hizmetleri Ücretleri Ne Kadardır?

Belediyeler tarafından verilen cenaze hizmetleri için çoğu zaman herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Fakat tüm prosedürlerle uğraşmamak ve ölen kişinin sorunsuz bir şekilde defin işlemini gerçekleştirmek istediğinizde İstanbul özel cenaze hizmetlerine başvurmanız gerekmektedir. Kendinize uygun güvenilir bir firma bulduğunuz takdirde, firma ölü sayısı ve nakil işlemine göre size uygun bir fiyatlandırma yapacaktır. Her firmanın ücret tarifesi farklılık arz etmektedir. Bu nedenle yetkililerle birebir veya telefon yoluyla görüşme gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul özel cenaze hizmetleri tüm ilçeler için hizmet sunmaktadır. Bu nedenle firmalara ulaşım en kısa sürede tarafınıza sağlanmaktadır.