Kırıkkale Özel Cenaze Hizmetleri üzerine değinmeden hemen önce belirtmemizde fayda var ki; ‘’Özel Cenaze Hizmetleri’’ hayatını kaybeden kişinin yakınlarının üzerinden cenaze- defin sürecinin en başından sonuna kadar tüm yükünü alarak o an duygusal çöküş ile birlikte meydana gelen kaosu hafifletmek demektir.

Cenazelerde duygusal olarak en çok yıpranan ve (her ölümün beklenmeden gelmesi durumu ile yüz yüzeyken) şoka uğrayan taraf vefat eden kişinin birinci dereceden yakınları ve en sevenleri / sevdikleridir ve normal olarak insanın yaşamında gerekli durumlarda ilk gittikleri kimlerse hayatını kaybettiğinde de onunla ilgilenecek olanlar aynı kişilerdir; fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi bu kişiler aynı zamanda şoka uğrayan ve yasa ilk yakalananlardır. Bu durum cenazelerde kargaşaya ve bazen bazı şeylerin belki eksik belki yanlış yapılması sonucu ile karşılaşılabiliyor. Bu durum daha sonra yakınlarda daha kalıcı, üzücü etkiler bırakabilmekte. Sevdiklerini ebediyete daha dikkatli ve özenli şekilde uğurlamak herkesin hakkı, bu noktada Kırıkkale Özel Cenaze Hizmetleri  devreye girmekte.

Kırıkkale Özel Cenaze Hizmetleri hangi aşamaları izliyor?

– Cenazenin olduğu yerden alınıp hastaneye taşınması

-Mezar yerinin alınması

-Cenazenin yıkanması / tabuta yerleştirilmesi

– Ölüm raporunun hazırlanması

– Otopsi raporu oluşturulması (elbette gerekli durumlarda)

– İbadethaneye taşınması

– Cenazenin defnedileceği yere taşınması

– Cenaze sahiplerinin tercihi durumunda mezar yerinin kazılması ve cenazenin defnedilmesi

Tüm bu değerli aşamalar Kırıkkale Özel Cenaze Hizmetleri tarafından dini kurallara uygun, cenazeye saygılı bir şekilde hassasiyet ile gerçekleştirilmektedir. Tüm bunların yanında cenazenin taşınması aşaması şehirlerarası da gerçekleşebilmektedir. Bu noktada şehirlerarası ve şehir içi cenaze nakil araçları gereklilikleri kapsamında farklı donanımlara sahip olup, belirtilen diğer aşamaları gerçekleştiren ekip ise gerekli dini, psikolojik ve gerekli diğer konular üzerine tam bir eğitim almış kişilerden oluşmaktadır. Olması gerektiği gibi bu ekibi oluşturan kişiler için en önemli kriterlerin birisi de cenaze yakınlarının hassasiyetine duyarlı ve cenazeye saygılı bireyler olmalarıdır.

Kırıkkale Özel Cenaze Hizmetleri 7 gün 24 saat ulaşılabilir olup her an yanınızdadır. Acınızın paylaşıldığını da unutmayın…