Kocaeli Özel Cenaze Hizmetleri

Türkiye genelinde cenaze işleri ile ilgilenen belediye hizmetleri var olsa da bu hizmetler bazı durumlarda yetersiz kalabilmektedir. Kocaeli özel cenaze hizmetleri imkânı olmayan vatandaşlar alo 188 hattına ulaşarak belediyeye ölümü bildirebilir ve belediyenin cenaze yıkama, nakil ve defin gibi hizmetlerinden yararlanabilirler. Fakat tüm bu işlemler için belli prosedürleri takip etmek gerekmektedir. Örneğin vefat eden kişinin ölüm belgesini almadan işlemlere başlamanız olanaksızdır. Tüm bu işlemlerle uğraşmak istemeyen kişiler ise özel cenaze hizmetlerine başvurmaktadır.

Kocaeli Özel Cenaze Hizmetleri Neleri İçerir?

  1. Vefat eden kişinin kurumlara bildirilmesi ve bu kapsamdaki bütün prosedür işlemleri yapılır.
  2. Vefat eden kişinin yakınlarının da istekleri doğrultusunda defin organizasyonu planlaması yapılır.
  3. Vefat edenin başka bir şehre veya başka bir ülkeye nakledilmesi söz konusuysa bu kapsamda bir hazırlık aşaması olur.
  4. Nakil işlemleri özel cenaze araçlarıyla gerçekleştirilir. Bu araçların gerekli tüm izinleri ve belgeleri mevcuttur.
  5. Araçlar gerektiği zaman birden fazla bedeni taşımak için iki kabin bulundurmaktadır. Bu kabinler soğutma sistemine sahiptir. Bu nedenle bedenin çürümesi önlenir.
  6. Vefat edenin yıkama ve tahnit işlemleri işinin ehli uzman kişilerce gerçekleştirilip define hazır hale getirilir.

 

Nakil Çeşitleri Nelerdir?

Kocaeli özel cenaze hizmetleri yalnızca karayoluyla değil havayoluyla da nakil işlemlerini gerçekleştirmektedir. Özellikle yurtdışı kapsamında cenaze nakil işlemlerinde havayolu tercih edilmektedir. Karayolunda tercih edilen araçlar özel araçlardır ve gerekli kurumlardan tüm sertifikalara sahiptir. Bu araçlar tek bir bedeni taşıdığı gibi gerektiğinde iki veya üç bedenin de nakil işlemini gerçekleştirecek kapasiteye sahiptir. Araçlarda aynı zamanda vefat edenin yakınları için tahsis edilmiş koltuklar da bulunmaktadır. Böylelikle isteyenler vefat edenin cenazesinin nakliyesi sırasında Kocaeli özel cenaze hizmetleri personeline eşlik edebilmektedirler. Bu hizmetin en önemli avantajı ölüm gibi üzücü olaylar ile karşılaşıldığına uğraşmak istenmeyen işleri bir başkasına yaptırmaktır. Bu kişiler de işlerini iyi bilen bir ekip olmalıdır. Cenaze hizmetlerinin amacı tam olarak budur. Vefat edenle ilgili tüm prosedürleri eksiksiz bir şekilde halledip aynı zamanda cenazeyi isteğiniz doğrultusunda define hazır hale getirmektedirler.