Mardin Özel Cenaze Hizmetleri 

Mardin Özel Cenaze Hizmetleri; Yakınları vefat eden kimselerin bu zorlu süreçlerinde, cenaze işlemlerinin yerine getirilmesinde hizmet vermektedirler. Bu acılı günlerinde cenaze işlemlerinde telaşlanmamaları adına hızlı ve güvenilir şekilde yapılmaktadır. Yurt içi-dışından cenaze işlemlerinin yürütülmesini sağlarlar. Büyük bir eğitimli ve güvenilir uzman ekip tarafından işler yürütülmektedir. Yurt dışından gelen cenazeler için IATA standartlarına uygun olarak hazırlanarak uluslararası nakil işlemleri sağlanmaktadır. Nakil sağlayacak uygun bulunan araçlarla evden, hastaneden ve ya istenilen bölgeden alınıp dini inançlar doğrultusunda cenaze hazırlanmaktadır. 7/24 cenaze işlemlerinde hizmet sunmaktadırlar. Hizmetler cenazenin defin işleminin yapılacağı bölgeye teslim edilene kadar devam etmektedir.

Mardin Özel Cenaze Hizmetleri; Uzman ekipleriyle birlikte güvenli bir hizmet sunmaktadır.

Cenazenin yıkanması, tahnit işleminde, kefenlenmesi ekip tarafından gerçekleştirilmektedir. Cenaze,  gidileceği zamana kadar morgda bekletilir. Sırasıyla işlemlerin hızla ilerlemesini sağlarlar. Cenaze işlemleri istenilen süre zarfında yapılmaktadır. Çalışan ekip vefar eden kişinin yakınlarına ve çevreye karşı hassas çalışmaktadırlar.

Cenaze için gerekli evraklar temin edilmektedir;

Merhum kişinin nüfus cüzdanı, ölüm belgesinin noter tarafından tasdikli çevirisinin olması, defin ruhsatı, otopsi belgesinin alınması, tahnit raporu, mernis ölüm tutanağının temin edilmesi, belediyelerden yol izin belgesinin alınması, taşıma izin belgesinin alınması, gümrük işlemlerinin sağlanmasında hizmet vermektedirler.

1.Yurt içi cenazelerinde, Evden veya istenilen yerden alınıp morga götürülme işlemlerinde, ölüm belgesinin alınmasında, cenazenin yıkanmasında, kefenlenmesinde, çinkolu tabutun içine konulmasında, yeşil örtüsünün üzerinde olmasını, camii ve mezarlık nakil işlemlerinin halledilmesinde vb.

2.Yurt dışı cenazelerinde karşılama ve nakilinde,

Dünyanın her bölgesinden cenaze için gerekli evrakların alınıp yakınlarının istekleri doğrultusunda defni gerçekleşmektedir. Cenazenin hazırlanıp Patolog tarafından tahnitinin gerçekleştirilmesine, Merhum ve yakınlarının dinine, gelenek ve göreneklerine göre hazırlar yapılır, Cenaze Uluslararası havaalanına götürülmeden önce tabutlanıp doktor kontrol sağladıktan sonra tabut kapatılıp mühür basılmaktadır. Konşimenton alınır, Cenaze İstenilen il-ilçeye transfer edilir.

Mardin Özel Cenaze Hizmetleri, 10 ilçede yer almaktadır.

Dargeçit, Mardin, Yeşilli, Derik, Mazıdağı, Nusaybin, Kızıltepe, Ömerli,  Midyat, Savur ilçelerinde hizmet verilmektedir. Her bölgede özenle çalışmalar devam etmektedir.