Özel Cenaze ve Defin Hizmetleri

   Hayatta hiç kuşkusuz en acı gerçek ölümdür. Yemek yemek, su içmek kadar doğal bir olaydır. Bu durum her ne kadar üzücü bir durum olsa da son görev her zaman bizim için çok değerli olmuştur. Peki bu günlerde yanınızda belediyelere alternatif olarak özel cenaze defin hizmetlerinin daima  acınızı paylaştığını biliyor muydunuz ?

                  Bu hizmet her ne kadar belediyeler yerine getirilse de birçok özel kurum bu hizmeti        ülkemizde ve dünyada bir sektör haline dönüşmüştür. İnsanların en acı günlerinde bu gibi organizasyonlarla ilgilenecek durumda olamıyor ne yazık ki. Bu bakımdan organizasyonun profesyonel bir ekip tarafından idare edilmesi çok önemli bir fayda sağlıyor. Ölüm kağıdının hazırlanmasından mezarlık işlemlerinin yapılmasına, nakil aracın ayarlanmasından mezarlık işlerinin ayarlanmasına kadar bir çok işlemi kapsamaktadır. O halde bu konu hakkında daha detaylı bilgi edinmeye ne dersiniz. Gelin hep beraber özel cenaze defin hizmetlerine bir bakalım…

  • İlk Özel Cenaze Defin Hizmetleri : İlk cenaze defin hizmetlerinin varoluşu düşündüğümüzün aksine çok eski yıllara 1977 yılına dayanmaktadır. Oysa bir çoğumuz bu durumdan haberdar bile değiliz.

 

  • Ülkemizde Defin Hizmetleri : Ülkemizde şehir içi ve şehir dışı olarak Türkiye’nin 81 iline nakil, izin belgesinin ilgili belediye tarafından alınması ve defin işlemlerinin yapılması hizmetlerini kapsamaktadır. Bu hizmet kişi hayatını kaybettiği andan itibaren sizin planlamanız doğrultusunda hareket ederek gerçekleştirilmektedir.

 

  • Cenaze Defin İşlemleri : Ölüm raporunun alınması, cenazenin morga kaldırılması, cenazenin yıkanması ve mezarlığın hazırlanması da hizmet kapsamında sunulmaktadır.

 

  • Yurtdışı Cenaze Nakil ve Defin İşlemleri : Bulunduğunuz ülke neresi olursa olsun cenazenin isteğiniz doğrultusunda istenen bölgeye naklinin gerçekleştirilmesi işlemidir. Yani yurtdışından ülkemize veya ülkemizden yurtdışına nakli gerçekleşmektedir. Defin ruhsatının ve otopsi raporunun alınması, yol izin belgesi, konsolosluk işlemleri, hava ve karayolu ile cenaze nakil işlemlerinin gerçekleştirmesi, bu zor günde acınıza paylaşarak sizlerin yanınızda olduğunun en büyük göstergesidir.

 

                   Kayseri’de cenaze hizmetleri olarak bilinen firmaların başında nurlu özel cenaze hizmetleri gelmekle birlikte diğer firmalarda bu hizmeti sunmaktadırlar. Bu kamu hizmetini insanın en ihtiyaç duyduğu anda yanlarında olarak tüm ihtiyaçlarını karşılaması manevi boyutta gerçek bir güç ve güven oluşturmaktadır. Her şeyden önce sağlık ve mutluluk içinde sevdiklerimizle yaşayacağımız bir hayat olsun. Hiçbir zaman yalnız değilsiniz…