Samsun Özel Cenaze Hizmetleri

Özel cenaze hizmetleri sektörü dünyada yaygın bir sektör olmakla birlikte Türkiye çapında da son zamanlarda oldukça önem kazanan bir sektör durumuna gelmiştir. Bu hizmeti veren güvenilir ve işinin ehli firmaları bulmak ve bu firmalarla anlaşmak en önemli noktadır. Ölümün ne zaman kimin başına geleceği belli olmamakla beraber yakınlarımızı kaybettiğimizde onlar için en iyi şekilde bir uğurlama hazırlamak isteriz. Bu niyette olan kişiler Samsun özel cenaze hizmetleri nelerdir, bunları merak etmektedirler. Merak edilen soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

1.Samsun Özel Cenaze Hizmetleri Her İlçede Hizmet Verir Mi?

Bu sorunun cevabı evet olacaktır. Özel cenaze hizmetleri Samsun ilinin her yeri ve Türkiye genelinde hizmet vermektedir. Kişi nerede vefat etmişse o ilden defnedileceği yere nakil işlemi yapılmaktadır.

2.Nakil İşlemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Nakil işlemlerine eşlik edebileceğinizi öncelikle belirtmemiz gerekir. Samsun özel cenaze hizmetleri kapsamında nakil yapan özel araçlar bulunmaktadır. Bu araçların kapasitesi taşınacak cenaze adedine göre değişmektedir. Gerek havayolu gerekse de havayoluyla gerçekleştirilen nakil işlemleri soğutucu bulunan kabinlerle gerçekleştirilmektedir.

 

3.Yurtdışı Nakil Nasıl Yapılır?

Öncelikle cenaze bulunduğu yerden bir morga nakledilir. Gerekli tüm belgeler çıkarılır bu belgelerin tercümesi yapılır ve noterden tasdik edilir. Ardından cenazenin tahnit işlemi gerçekleştirilir. Cenaze Samsun özel cenaze hizmetleri firmalarına ait tabutlara koyulur ve tabutun mühürlenmesi yetkili kişilerce yapılır. Ayrıca bu tabutlar uluslararası standartlara uygun bir biçimdedir. Cenazeye ait tüm gümrük işlemleri yapılır. Bu aşamadan sonra vefat eden kişinin cenazesi istenilen ülkeye gönderilir. Orada karşılayacak cenaze firması ayarlanır ve konsolosluklardan alınması gereken icazetler halledilir.

 

4.Samsun Özel Cenaze Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

Siz de özel cenaze hizmetlerine başvurmak isterseniz bu alanda hizmet veren firmalara internet ve telefon yoluyla ulaşabilirsiniz. Samsun özel cenaze hizmetleri alanında faaliyet gösteren birden fazla firma bulunmaktadır. Bu firmalardan en güvenilir olanının tercih edilmesi hem sizler hem de yakınlarınızın cenaze töreni bakımından en önemli husustur. Ayrıca bu hizmetlere dair fiyatlandırmalara firmaların yetkilileriyle görüşerek ulaşabilirsiniz. Her firmanın sunduğu hizmete göre ücret tarifesi farklılık arz etmektedir.